Profil školy

Úloha nášho zariadenia

Aj keď sa zdá, že všetky deti prichádzajú na svet rovnaké, nie je tomu tak. Každé dieťa si prináša so sebou niečo svojské, určité genetické predpoklady, ktoré predurčujú jeho ďalší vývin, ktoré sa dajú, prípadne nedajú ďalej rozvíjať, alebo ovplyvňovať .

Cieľom našej školy je, aby sa dieťa, žiak a učeň čo najviac rozvíjali podľa svojich individuálnych schopností. Aby získali maximálne množstvo vedomostí, zručností a návykov vzhľadom na svoj postih a tým si otvorili brány k čo najlepšej socializácii v našej spoločnosti. K tomuto cieľu vedieme naše deti už od materskej školy, cez základnú školu až po učilište. K splneniu tohto cieľa si všetci pedagógovia dopĺňajú kvalifikáciu štúdiom pedagogiky mentálne postihnutých, štúdiom vzdelávania detí postihnutých autistickým syndrómom, vývinovou dysfáziou, s logopedickými, etopedickými a inými postihnutiami v rôznej kombinácii.

Na zefektívnenie práce pedagógov pri vzdelávaní našich žiakov zriaďujeme v rámci našich možností špecializované učebne napr. logopedická učebňa, cvičné kuchynky, krajčírske dielne, školské dielne, školský pozemok, telocvičňa, športový areál na školskom dvore a iné.

Organizačné zložky Odborného učilišťa internátneho sú:

- Špeciálna základná škola internátna

- Praktická škola internátna

Súčasťami školy sú:

- Špeciálna materská škola internátna

- Školský klub detí pri špeciálnej základnej škole internátnej

- Školský internát

- Školská jedáleň