Učebné odbory

Aktuálna ponuka učebných odborov

6486 G 00 Opatrovateľská starostlivosť v zariadeniach soc. starostlivosti

Učebný odbor zameraný na vedomosti o stavbe a funkcii ľudského tela, poskytovanie prvej pomoci, starostlivosť o chorých v nemocnici, o deti v detských zariadeniach a o starších ľudí v penziónoch, prípravu stravy, kŕmenie, starostlivosť o hygienu, sprevádzanie chorých na vyšetrenie, výchovnú činnosť s deťmi.

6491 G 01 Obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál

Učebný odbor zameraný na práce pri príprave jedál teplej a studenej kuchyne. Absolvent vykonáva všetky pomocné práce v kuchyni samostatne, vie samostatne pripravovsť základné jedlá teplej a studenej kuchyne ako aj prílohy a jednoduché múčniky, ovláda základné predpisy a hygienické normy v potravinárskej výrobe.  možnosti uplatnenia sú: v závodných a školských jedálňach, vývarovniach jedál, reštauračných, hotelových a chatových zariadeniach.

6491 G 02 Obchodná prevádzka - príprava, skladovanie a predaj tovaru

Zameraný na manipuláciu s tovarom v skladoch, vykladanie, ošetrovanie tovaru, na základné práce pri pohybe tovaru v predajni, váženie, meranie, krájanie tovaru, na osvojenie si základov aranžovania a techník balenia, na spoločenskú výchovu, psychológiu predaja, na základné ovládanie jednoduchých mechanizmov a na hygienické, bezpečnostné a požiarne zásady uplatňované v obchodných prevádzkach. Absolvent ovláda základné manipulačné práce s tovarom, jeho skladovanie, vykladanie, balenie, ošetrovanie, má osvojené rôzne techniky aranžovania, vie používať jednoduché mechanizmy používané v obchodných prevádzkach. Možnosti uplatnenia sú v predajniach rôzneho zamerania, obchodných reťazcoch a veľkoskladoch.

3686 G 10 Stavebná výroba – maliarske a natieračské práce

Učebný odbor pripravuje pracovníkov na práce spojené s prípravou povrchov pod maľby a nátery, prípravu materiálov a ich správne použitie, miešanie a tónovanie farieb, prevedenie malieb a náterov bežnými nátermi na rôznych podkladoch, dekoratívne maliarske techniky, základy tapetovania. Pripravuje ich na správne použitie a údržbu pomôcok, náradia, zariadení a strojov.

3686 G 03 Stavebná výroba – murárske  práce

Učebný odbor zameraný na jednoduché stavebné práce ako murovanie nosných a výplňových múrov, priečok, prípravu malty, jednoduché vnútorné i vonkajšie omietky, základné betonárske práce, obsluhu rôznych strojov a zariadení, prácu s drevom a osádzanie výrobkov PSV.

2478 G 04 Strojárska výroba - ručné spracúvanie kovov

Vzdelávací program konkretizuje požiadavky na všeobecné a odborné vzdelávanie žiakov v odbore Strojárska výroba so zameraním na ručné spracovanie kovov.

Vzdelávací program ISCED 2 C zodpovedá nižšiemu strednému odbornému vzdelaniu, umožní absolventom odborného učilišťa získať vedomosti, zručnosti a postoje na výkon súboru jednoduchých, nenáročných a ľahko ovládateľných technologických postupov prác a pracovných prostriedkov.

Odborné vzdelávanie v tomto učebnom odbore vytvára predpoklady pre získanie kompetencií potrebných pre uplatnenie v rôznych okruhoch pracovnej činnosti v strojárskej výrobe.

4572 G 06 Poľnohospodárska výroba so zameraním na opravu poľnohospodárskych strojov

Učebný odbor pripravuje pracovníkov s kvalifikáciou robotníckeho povolania v odbore oprava poľnohospodárskych strojov. Pripravuje ich na opravy jednoduchých strojov a zariadení v rastlinnej a živočíšnej výrobe, vrátane ručného spracovania kovov, vrátane kovania. Pripravuje ich na určenie stavu opotrebovania jednotlivých súčiastok na strojoch a diagnostikovanie porúch na jednoduchých strojoch. Pripravuje pracovníka na organizovaný spôsob práce a života v dielňach, družstvách a farmách.

3185 G 01 Krajčírstvo so zameraním na odevnú konfekciu a bielizeň

Zameraný na techniku a technológiu strojového a ručného šitia, na spôsob použitia a spracovanie textilného materiálu ručnými technikami, zhotovenie textilných hračiek, základy vyšívania, pletenia, makramé, háčkovania, ľudovej čipky, paličkovania, tkania, štrikovania a pod. Absolvent pozná a ovláda technologické postupy strojového a ručného šitia, vie zhotoviť textilné hračky a rôzne úžitkové predmety, má osvojené základné ručné techniky. Uplatnenie získa v krajčírskych, umeleckých dielňach a textilných podnikoch.

• ODBORNÉ UČILIŠTE INTERNÁTNE
    Švermova 1 , 976 46 Valaská