• Špeciálna základná škola

• Špeciálna základná škola internátna

V našej škole poskytujeme výchovu a vzdelávanie žiakom s mentálnym postihnutím, viacnásobným postihnutím, autizmom, zmyslovým a telesným postihnutím s poruchami  reči a komunikácie.

Snažíme sa  žiakom ukázať, že učenie nie je len povinnosťou, ale tiež zábavou, dobrodružstvom, poznávaním a hľadaním odpovedí. Obsah a spôsob vyučovania je vždy

• prispôsobený osobnosti žiaka a jeho individuálnym potrebám,
            • konzultovaný s odborníkmi z poradenských centier a zariadení,
            • schválený  rodičmi, ktorí svoje dieťa poznajú najlepšie a vedia, aké má potreby.

Nevyučujeme len v triedach, radi navštevujeme špeciálne učebne, ktoré sme zriadili pre celkový rozvoj a radosť našich žiakov. Pre potreby vyučovania sú k dispozícii školské dielne, cvičné kuchynky, ergoterapeutická miestnosť "Tvorivkovo", muzikoterapeutická miestnosť, relaxačná miestnosť Snoezelen, knižnica, k pohybovým aktivitám slúži telocvičňa.

V rámci tematicky zameraných dní organizujeme pre žiakov množstvo zaujímavých aktivít, zapájame sa do veľkého počtu výtvarných, kultúrnych či športových súťaží. Poobedný čas žiakom vypĺňame bohatou ponukou záujmových krúžkov.

Po ukončení ŠZŠ môžu žiaci pokračovať vo vzdelávaní v praktickej škole a v odbornom učilišti.

Zaujímavý program žiakom ponúka školský klub detí ( ďalej ŠKD).

ŠKD pracuje ako súčasť základnej školy, aktivity detí v školskom klube nie sú  pokračovaním vyučovacieho procesu. Klub je určený  na oddych a relaxáciu, rozvíjanie zručností, tvorivosti, talentu a vedomostí.

Obrázok č.1 - Ukážky prác detí špeciálnej základnej školy