• Odborné učilište

• Odborné učilište internátne

Odborné vzdelávanie a príprava žiakov s mentálnym postihnutím smeruje k získaniu kľúčových, všeobecných a odborných kompetencií, ku komplexnejším a prakticky zameraným vedomostiam a zručnostiam, ktoré umožnia absolventom odborných učilíšť lepšie uplatnenie sa na trhu práce, od čoho sa odvíja aj možnosť žiakov plnohodnotne sa zaradiť do spoločenského života.

Vzdelávanie sa realizuje v teoretickom vyučovaní a praktickom vzdelávaní. Teoretické vyučovanie sa delí na všeobecno-vzdelávacie predmety - matematika, slovenský jazyk, občianska náuka, telesná výchova, etická výchova a na odborné predmety z jednotlivých učebných odborov. Na teoretickú výučbu je škola vybavená primeranou didaktickou technikou a názornými pomôckami. Učitelia odborných predmetov pripravujú pre žiakov učebné texty tak, aby boli pre každého žiaka zrozumiteľné. Praktické vyučovanie sa uskutočňuje v školských dielňach alebo na vysunutých pracoviskách. Školské dielne sú vybavené strojným parkom, náradím, nástrojmi a materiálom, ktorý je potrebný pre výučbu jednotlivých profesií. Tu získavajú základné vedomosti, zručnosti a návyky hlavne žiaci prvých ročníkov. Vo vyšších ročníkoch uskutočňujeme odborný výcvik už priamo v prevádzke na jednotlivých pracoviskách podľa učebných odborov.

.