• Praktická škola

Praktická škola

Praktická škola poskytuje vzdelávanie a prípravu na výkon jednoduchých pracovných činností žiakom s mentálnym postihnutím alebo žiakom s mentálnym postihnutím v kombinácii s iným zdravotným postihnutím, ktorým stupeň postihnutia neumožňuje prípravu v odbornom učilišti alebo v strednej škole. Vzdelávací program praktickej školy pripravuje žiakov na život v rodine, na sebaobsluhu, na rôzne jednoduché praktické práce, vrátane prác v domácnosti, pričom sa títo žiaci zacvičujú na vykonávanie jednoduchých pracovných činností spravidla pod dohľadom.

V praktických školách je neoddeliteľnou súčasťou odborného vzdelávania a prípravy praktické vyučovanie.

Príprava v praktickej škole trvá tri roky. Vzdelávací program praktickej školy sa ukončuje celkovým zhodnotením manuálnych zručností žiaka v rozsahu učiva určeného príslušným vzdelávacím programom.

Dokladom o získanom vzdelaní je záverečné vysvedčenie s uvedením zamerania činností, ktoré je žiak schopný vykonávať.

Zameranie praktickej školy

• Počas štúdia sa naučia okrem iného jednoduché  činnosti spojené s prípravou jedál, základy stolovania a organizovať si prácu v kuchyni.
            • Okrem varenia sa žiaci naučia starať sa  o zdravie, hygienu a zvládať  jednoduché práce v domácnosti
            • Každý žiak pracuje podľa vlastných schopností pod vedením učiteľa

• V druhom ročníku sa zúčastňujeme  lyžiarskeho výcvikového kurzu
            • Pravidelne navštevujeme keramickú dielňu v Dolnej Lehote, kde si môžeme vyskúšať prácu s hlinou