• Poďakovanie

• Milí rodičia, milí kolegovia a priatelia našej školy touto cestou sa vám všetkým chceme poďakovať za poskytnutie 2% z daní, ktoré ste poukázali nášmu občianskemu združeniu“ Podaj mi ruku“. Ďalej sa chceme poďakovať rodičom a zákonným zástupcom za poskytnutie príspevku, ktorý je ročne odsúhlasený na plenárnom rodičovskom združení.
              Finančné prostriedky sa snažíme čo najlepšie využiť na skvalitňovanie výchovno vzdelávacieho procesu žiakov.

Vďaka vám, vašej podpore sme v kalendárnom roku 2022 pomohli pri usporiadaní aktivít a zakúpili sme pre našu školu:
              - koberec a úložné boxy pre logopedickú miestnosť
              - koberec a nábytok do školskej knižnice
              - knihy a technológie pre OUI, MŠI
              - mapy
              - slúchadlá do počítačovej učebne
              - tonery
              - vypaľovací set ku keramickej peci

- Fašiangy v škole
              - odmeny pre recitačnú a výtvarnú súťaž
              - akcie na internáte
              - Veľká noc v škole
              - výročie školy
              - Deň Zeme
              - školská záhrada- zakúpenie semiačok, náradia
              - Deň matiek
              - Deň s lesníkmi
              - Exkurzie- knižnica Brezno, Lopej malá ZOO....
              - MDD
              - Branný deň
              - Rozlúčka s tretiakmi a odmeny pre žiakov na konci školského roka
              - Mesiac úcty k starším, klub dôchodcov
              - Mikuláš v škole
              - Vianoce v škole

Želáme vám všetkým veľa úspechov v pracovnom a osobnom živote.
              Ďakujeme za doterajšiu spoluprácu.

OZ Podaj mi ruku a ZRŠ
              Judita Miklošová

• Živý Betlehem 2022 v obci Valaská

• Letí svetom novina, preradostná zvesť.

Mária, hľa, má Syna - Jemu sláva, česť!

Narodil sa v maštaľke, v meste Betleheme.

Zavinutý v plienočkách na slame si drieme.

Nebeskí anjeli spievajú "Glória".

Raduje sa pestún i matka Mária.

Ježiško maličký, krásny ako kvet,

dvíha malú rúčku, požehnáva svet.

Na kostoloch zvonia zvony, svieca blkoce.

Oznamujú všetky tóny, že sú Vianoce.

Oslavu narodenia Božieho Syna a nádherný začiatok vianočného času v obci Valaská spríjemnili aj žiaci našej školy pri Živom Betleheme dňa 22. decembra 2022.

Program otvorili tančekom o snehovej vločke od Mira Jaroša, pokračovali piesňou Padá sniežik bielučký, po ktorom nasledovali Vtáčí koledníci. Ďalej sa žiaci predstavili veselým tancom Rolničky, po ktorom žiačka Odborného učilišťa Valaská Veronika Pepichová prítomných pozdravila básňou od Jany Barilovej - Vianoce. Program žiaci ukončili krásnou vianočnou piesňou spojenou s tancom                 od Mariah Carey AllI Want for Christmas Is You, pri ktorej ich tancom doprevádzali aj všetci prítomní učitelia.

Tešíme sa, že sme mohli aj my prispieť k slávnostnému programu obce Valaská pri Živom Betleheme. Nech sa často stretávame pri podobných pekných aktivitách, kde sa môžeme navzájom so žiakmi a učiteľmi ostatných škôl pôsobiacich v obci navzájom obohatiť a zároveň ukázať šikovnosť a talent našich žiakov.

Judita Miklošová a Janka Kučerová

• Vianočné trhy

• Vo štvrtok 22.12.2022 sa po pandemickej prestávke uskutočnili v obci tradičné vianočné trhy, na ktorých nechýbal stánok našej školy. K nášmu  stánku, kde sme mali možnosť prezentovať a predávať ručne zhotovené vianočné výrobky, prilákala ľudí aj vôňa vianočného punču, čerstvo napečené bryndzovníky a kapustníky. Organizátori pripravili bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpili aj žiaci našej školy. Veľké poďakovanie patrí obecnému úradu a  všetkým, ktorí prispeli vianočným výrobkom, pomáhali pri organizácii, výzdobe a predaju.

OZ Podaj mi ruku a ZRŠ

Judita Miklošová

• Vianočné čítanie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočné čítanie.

Zima prišla, vietor duje,

vonku sniežik poletuje.
              Cez oblok sa tlačí mráz,
              Vianoce už sú tu zas.

V mesiaci december žiaci našej školy na hodinách slovenského jazyka a literatúry rozvíjali čitateľskú gramotnosť na tému Vianoce. Pod vedením svojich učiteľov čítali vianočné príbehy, rozprávky či básne.
              Pracovali s textom, rozprávali sa o prečítanom, odpovedali na otázky. Nakoniec si vyskúšali svoje výtvarné zručnosti a nakreslili, čo sa im na príbehoch najviac páčilo. Ich výtvarné práce si môžete pozrieť vo fotogalérii.
              Všetkým čitateľom ďakujeme!

Mgr. Gonosová Zuzana

Koordinátor pre rozvoj čitateľskej gramotnosti