• Jesenná výstavka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenná výstavka.

Jeseň pani bohatá,

farbí stromy do zlata,

premaľúva celý sad.

Mária Rázusová-Martáková

Príchod jesene sme si pripomenuli Jesennou výstavkou v priestoroch školy.

• Náučné ihrisko

• Spoločným úsilím, s podporou občianskeho združenia a ZRŠ, sme na školskom dvore vytvorili náučné ihrisko. Do realizácie sa zapojili učitelia, ale aj  žiaci. Každý kto mohol, priložil ruku k dielu.  Počas pekných dní ho žiaci môžu využívať vo vzdelávaní aj voľnočasových aktivitách.

Všetkým prajeme veľa zábavy.

• Zber šípok

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zber šípok.

Šípky sú chutné, voňavé a vyznačujú sa blahodarnými účinkami pre našu imunitu. Navyše sú tak „obetavé“, že budú celú jeseň čakať na moment, kedy si po nich prídeme a spravíme z nich nejaké lahodné pochutiny. Zber šípok je už každoročným jesenným trendom obľúbeným u záhradkárov, ale aj bylinkárov. Inak tomu nie je ani tento rok, kedy sa mnohí z nás tešia na prechádzky prírodou, počas ktorých si budeme plniť košíky, týmito liečivými plodmi. Tie už dlhšie čakajú na našu návštevu a túžia len po tom, aby sa konečne dostali do našej kuchyne. Šípky sa väčšinou  zbierajú v septembri až októbri. Septembrové slnečné dni sme aj my  na našej škole využili na vychádzku do okolitej prírody a spoločnými silami sme nazbierali väčšie množstvo šípok. Tieto sme potom odovzdali Lesom SR, ktorý aj tohto roku vyhlásili akciu ,,Zber šípok spoločne s LESMI SR.

Mgr. Bartáková, koordinátor ENV