• Fašiangový karneval

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval.

Každý z nás chcel byť aspoň raz v živote niekým iným. Hlavne keď sme boli deťmi, bola naša fantázia popretkávaná tými najrozmanitejšími predstavami o tom kým alebo čím by sme chceli byť. Vždy som mala rada karnevaly, dávali mi možnosť uletieť v čase i priestore a byť aspoň na chvíľu niečím či niekým v mojich očiach zaujímavejším. Aj naše deti majú radi karnevaly, ktoré im ponúkajú možnosť uletieť do neznáma. V uplynulom fašiangovom čase sme si v jedno utorkové dopoludnie túto zábavku dopriali. U nás v škole to nebola novinka, s karnevalom už máme nejaké skúsenosti, a tak sme všetci dúfali v jeho priaznivý priebeh. Rodičia deti vystrojili zaujímavými maskami s nádejou, že deti viac či menej ochotne preberú na seba rolu hasiča, spidermana, policajta, mušketiera, princeznej, čarodejnice, víly, klauna a veľa, veľa ďalších známych aj menej známych postavičiek. Vžiť sa do netradičných rolí sa rozhodli opäť aj pani učiteľky, ktoré sa prezliekli do modrých kostýmov - Šmolkov! Karneval všetkým spríjemnilo milé vystúpenie detí našej školy, ale aj kultúrny program, v ktorom sa predstavili súčasní aj bývalí zamestnanci školy. Porota starostlivo sledovala všetky kostýmy, aby spravodlivo odmenila tie najkrajšie. Potom sa už zábava mohla začať naplno. Karnevalová výzdoba umocňovala množstvo zábavy, ktoré si deti užili pri súťažných aktivitách a pri tancovaní. Bola to párty ako sa patrí. Sledovať naše deti ako sa zabávajú bolo pre nás potešením. Tancovali, spievali. BAVILI SA! A my s nimi. Odmenou nám všetkým bola nielen radosť v očiach detí, ale aj sladké šišky, ktoré nám spoločnými silami pripravili rodičia a pani kuchárky zo školskej jedálne. Veríme, že všetci odchádzali z karnevalu príjemne unavení, plní dojmov z ďalšej vydarenej akcie.

• A opäť jedno víťazstvo!

• Už niekoľkokrát sme sa presvedčili o šikovnosti našich žiakov, ktorí pravidelne reprezentujú našu školu v súťažiach na miestnej ale i celoslovenskej úrovni. Potvrdilo sa nám to aj v tomto školskom roku, kedy sa žiaci zapojili do celoslovenskej prehliadky handicapovaných umelcov „WAY OF ART“, ktorú organizovalo OZ Creativ people Liptovský Mikuláš. Práce žiakov reprezentovali školu v dvoch kategóriách – výtvarné práce a výtvarné práce a výrobky. Po posúdení zaslaných výrobkov odbornou porotou sme získali veľmi cenné umiestnenie. V kategórii výtvarné práce získala 1. miesto Galina Krausová  a 3. miesto jej dvojča Karin Krausová, obidve žiačky OUI Valaská. V kategórii výtvarné práce a výrobky získal 1. miesto Marek Farkaš, žiak 8. ročníka ŠZŠI Valaská, ktorý sa venuje keramike. Na výhercov sme veľmi hrdí a prajeme im veľa kreativity a tvorivých síl do budúcnosti.

Mgr. Ivona Nezbedová